Profesjonalny serwis klimatyzacji samochodowej.

Serwis samochodowy AB Motors świadczy usługi profesjonalnego serwisu klimatyzacji samochodowej. Na ofertę składa się cała gama usług dzięki którym jesteśmy w stanie naprawić kazdy układ klimatyzacji w samochodzie. Problemy z działaniem mogą być różne: słaba wydajność klimatyzacji, bak działania nawiewów czy awaria systemu.
Mechanicy posiadają niezbędne urządzenia i maszyny oraz są przeszkoleni w kierunku diagnozowania i szybkiej naprawy samochodu.
Oferta warsztatu AB Motors (trasa Krosno – Jasło – Jedlicze) składa się z:
Napełnianie układów klimatyzacji przy pomocy urządzenia marki Bosch
Płukanie klimy – serwis po wypadku lub awarii urządzania – maszyny marki Magneti Marelli
Odgrzybianie kanałów wentylacyjnych i wnętrza auta przy pomocy ozonu (metoda ekologiczna nie wymagająca użycia środków chemicznych)- maszyna marki Magneti Marelli
Czyszczenie kanałów wentylacyjnych i parownika klimatyzacji przy pomocy urządzenia ultradźwiękowego. Używany jest w tym celu specjalny płyn grzybobójczy który rozpylony do mikrocząsteczek osadza się w kanałach i parowniku gwarantując czyste i zdrowe powietrze z klimatyzacji samochodowej.
Regeneracja i naprawa sprężarek klimatyzacji (zarówno po wypadku jak i awarii)
Wymiana przewodów klimatyzacji (posiadamy w ofercie różne przewody- również nietypowe)
Posiadamy w ofercie szeroką gamę filtrów kabinowych (pyłkowych) do samochodów wszystkich marek. Są to produkty markowe gwarantujące czyste i pachnące powietrze na wiele dłuższy czas niż zwykłe filtry.

Napełnianie układów klimatyzacji.


Serwis klimatyzacji samochodowej AB Motors posiada urządzenia najwyższej jakości które zapewniają profesjonalną obsługę samochodów.
ACS 611 jest w pełni automatycznym, wydajnym urządzeniem do obsługi klimatyzacji w samochodach osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Urządzenie automatycznie kontroluje proces odzysku czynnika i napełniania. Wysoko wydajna pompa zapewnia szybkie napełnienie czynnikiem i olejem. Urządzenie wyposażone jest w drukarkę- klient dostaje dokładne dane z procesu napełniania- test szczelności, ilość napełnionego oleju i czynnika.

Podstawowe zalety urządzenia to:

Automatyczne odciąganie czynnika, test szczelności i napełnianie
Programowalna faza testu szczelności
Dokładne oczyszczanie czynnika dzięki wielokrotnej filtracji
Dwustopniowa pompa podciśnieniowa
Fazy procesu obsługi klimatyzacji przebiegają w pełni automatycznie lub wybierane są ręcznie
Programowana obsługa
Usuwanie nie kondensujących się gazów zaworem ręcznym
Programowalna baza danych użytkownika
Duży filtr osuszacza
Baza danych z danymi o pojazdach


Płukanie systemów klimatyzacji w samochodach.


Posiadamy na wyposażeniu urządzenie marki Magneti Marelli- COOL WEATHER.
Urządzenie to jest opracowane specjalnie z myślą o układach klimatyzacji samochodowej. Zdarza się, że do układu klimatyzacji pojazdu, który uległ wypadkowi, dostają się opiłki metalu ze sprężarki lub inne stałe elementy. Często także nieumiejętna naprawa klimatyzacji powoduje wciągnięcie do przewodów pozostałości z osuszacza i tym samym awarię sprężarki. Powoduje to zanieczyszczenie układu klimatyzacji,zmniejszenie jego sprawności a najczęściej zatarcie sprężarki. Ta i szereg innych przyczyn mogą spowodować zniszczenie sprężarki. Sama jej wymiana nie spowoduje, że układ klimatyzacji zacznie działać poprawnie. Części stałe, które zostały w układzie dostaną się z powrotem do sprężarki powodując ponowne uszkodzenie tym razem nowej sprężarki, zablokowanie zaworu rozprężnego lub/i zapchanie filtra osuszacza. Koniecznym staje
się tu oczyszczenie wewnętrznego układu klimatyzacji zanieczyszczeń. Urządzeniem specjalnie przeznaczonym do tego celu jest COOL WEATHER. Dzięki zainstalowanej bardzo wydajnej pompie urządzenie pozwala na kompleksowe wymycie wewnętrznej powierzchni poszczególnych elementów układu i osuszenie tych powierzchni. W skład urządzenia wchodzą również specjalne końcówki umożliwiające podłączenie do dowolnego elementu układu klimatyzacji., filtr, kable podłączeniowe, Urządzenie wyposażone jest w manometr wskazujący na aktualne ciśnienie medium myjącego. Maszyna Magneti Marelli posiada możliwość regulacji ciśnienia- pozwala to na dostosowanie parametrów do każdego rodzaju układu.
 

Odgrzybiane układów przy pomocy ozonu.


Jest to najbardziej ekologiczny sposób na odkażenie układów wentylacyjnych klimatyzacji w samochodach.
W celu odkażenia wewnętrznej powierzchni kabiny pojazdu urządzenie podłącza się do ssania recyrkulacji. Urządzenie wytwarza ozon O3, w wyniku jonizacji powietrza atmosferycznego Pozwala to na kompleksowe usunięcie zanieczyszczeń mikrobiologicznych, nieprzyjemnych zapachów. Istnieje możliwość założenia czasu odkażania (5, 10, 15, 30, 60 min.) zalecany czas odkażania kabiny to 30 min. (zależnie od wielkości kabiny). Ozon (O3) jest to nietrwała odmiana alotropowa tlenu, która rozkłada się samorzutnie w temperaturze do O2 i tlenu atomowego. W porównaniu z tlenem jego rozpuszczalność w wodzie jest 13 razy większa. Ozon jest silnym utleniaczem. Aby powstał ozon potrzebne są szczególne warunki, które zapewniają unikalne rozwiązania wewnątrz urządzenia. Cząsteczki ozonu powstają dzięki oddziaływaniu promieniowania ultrafioletowego, które rozbija cząsteczki tlenu i następnie pojedynczy tlen łączy się z podwójna cząsteczką tlenu i powstaje ozon. Podczas tego procesu część promieniowania UV jest pochłaniana.
Ozon naturalny lub generowany jest wysoce czynny chemicznie zabijając bakterie,grzyby i wirusy oraz niebezpieczne utleniacze.
PROCES ODKAŻANIA przy użyciu OZON MAKER zapewnia, że zarazki, pozostałości białek oraz chemiczne substancje zapachowe (substancje organiczne) zgromadzone na filtrze np. katalizatorze absorpcyjnym oraz na innych powierzchniach, zostają utlenione, zniszczone lub denaturalizowane.

Odgrzybienie chemiczne- ultradźwiękowe.


Zdarzają się przypadki, że samochody są szczególnie zaniedbane lub po zalaniach czy innych zdarzeniach losowych. Wtedy oprócz ozonowania zaleca się użycie środków chemicznych do ultradźwiękowego odkażania okładu.
Atom Machine to elektroniczne urządzenie ultradźwiękowe, które rozpyla antybakteryjny płyn (Atom) w celu jego dystrybucji przez układ klimatyzacji oraz system recyrkulacji. Jednym z głównych korzyści systemu rozpylania ultradźwiękowego jest otrzymanie cząsteczek rozpylonych z płynu o temperaturze pomieszczenia omijając zjawisko kondensacji związanej z wyższą temperaturą, jaką ma płyn rozpylany przy ogrzewaniu. Cząstki cieczy, które są rozpylane z Atom Machine są mniejsze niż 5μm i bardzo trudno osadzają się na powierzchniach, które napotykają. Dlatego są one w pełni penetrować w systemie A / C oraz  w kokpicie pojazdu. Stan taki nie może być realizowany przy tradycyjnych preparatach w aerozolu, ponieważ rozmiar i ciężar rozpylanych cząsteczek wywołuje szybkie ich opadanie.

Regeneracja i naprawa sprężarek klimatyzacji.


W naszym warsztacie proponujemy również usługę naprawy sprężarki klimatyzacji. Zajmujemy się problemem kompleksowo- demontaż, regeneracja/naprawa i uruchomienie układu.
Często nie warto kupować nowe urządzanie którego cena może się wahać od 800-3000zł. Kompresor klimatyzacji jest tak zaprojektowany aby można go było naprawiać i regenerować. Urządzenie naprawione nie jest w żadnym stopniu gorze od nowego a na pewno lepsze niż używana część z serwisu aukcyjnego. Pozwala to na obniżenie kosztów napraw i obsługi coraz powszechniej stosowanych układów klimatyzacji samochodowych.
Usługa polega na:
Demontażu napędu sprężarki
Myciu sprężarki
Piaskowaniu
Sprawdzeniu szczelności sprężarki
Demontażu sprężarki na poszczególne części składowe
Wymianie zużytych elementów eksploatacyjnych: łożysk, tarcz sprzęgłowych, uszczelnień, zaworów, kół pasowych
Sprawdzeniu sprawności i przydatności poszczególnych elementów
Montażu sprężarki
Procedury testowe kontroli jakości
Montażu napędu


Szeroka oferta części zamiennych i filtrów.


Firma AB Motors posiada w ofercie całą gamę części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych do układów klimatyzacji. Dokładamy starań aby były to zawsze materiały uznanych producentów gwarantujących jakość i długotrwałe użytkowanie.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Otwarte: Poniedziałek-Piątek 8-18, Sobota 8-14
Adres: Potok 496, 38-404 Krosno (przy drodze krajowej E-28)
Telefon: 512-993-633
Opracowanie: AB Motors.

Godziny pracy:

Pn - Pt: 8:00 do 16:00
Sob: 8:00 do 13:00

tel. 512 993 633
Zapraszamy !!!

 

Nasi partnerzy:

Lasko 24

Fabryka4x4

Hurtownia Akumulatorów Stobat

METALMART

Radio Styl

Copyright © ABMOTORS 2014 - all rights reserved.
ABMOTORS tel.512 993 633 info@abmotors.pl