Wymiana opon

Wymiana opon wiąże się z wieloma istotnymi dla bezpieczeństwa aspektami. Wymianę opon powinno przeprowadzać się na urządzeniach renomowanych firm. Serwis ogumienia w Potoku na trasie E 28 Krosno – Jasło posiada najnowocześniejsze urządzenia, fachową obsługę i atrakcyjne ceny.

Serwis Ogumienia Kroso PotokSzczególnie ważne jest zamontowanie opon typu run-flat. wyposażone są one we wzmocnienia boczne, które w przypadku utraty ciśnienia (dziura w oponie) umożliwiają kontynuowanie jazdy.
Bardzo ważne jest zatem aby opony takie były założone na profesjonalnym sprzęcie, oraz przez doświadczonych serwisantów, gdyż opony Run Flat mają znacznie grubszą boczną ścianę oraz stopkę. Uszkodzone podczas montażu elementy nośne opony, które „trzymają” oponę po utracie ciśnienia, trudno zauważyć gdyż są ukryte pod krawędzią felgi. Usterki pojawiają się dopiero po jakimś czasie, w najgorszym przypadku podczas jazdy z wysoką prędkością czy przy wykonywaniu gwałtownego manewru.

Większość klientów naszego serwisu nie raz widziała namioty pod hipermarketami, które pojawiały się tylko w gorącym okresie zmiany opon, a później znikały bez możliwości kontaktu. To samo tyczy się tak zwanych „garażowców”, którzy oferują serwis wymiany opon w wątpliwej jakości przybytku po czym zamykają gdy sezon się skończy.
Wymiana opon w warsztacie usytuowanym przy drodze krajowej E28 na trasie Krosno – Jasło to szybka i tania usługa.

Polskie prawo dopuszcza użytkowanie opon o głębokości bieżnika powyżej 1,6 milimetra (standardowo w nowym komplecie bieżnik ma ok 8 mm). Powinniśmy jednak pomyśleć o wymianie już wtedy, gdy głębokość zmniejszy się do 2-3 mm w przypadku opon letnich, a 4mm w przypadku zimowych.

Ważną kwestią jest również kiedy zmieniać opony z letnich na zimowe i odwrotnie. Zaleca się wymianę opon na zimowe po spadku temperatury do 7 stopni Celsjusza.

Godziny pracy:

Pn - Pt: 8:00 do 16:00
Sob: 8:00 do 13:00

tel. 512 993 633
Zapraszamy !!!

 

Nasi partnerzy:

Lasko 24

Fabryka4x4

Hurtownia Akumulatorów Stobat

METALMART

Radio Styl

Copyright © ABMOTORS 2014 - all rights reserved.
ABMOTORS tel.512 993 633 info@abmotors.pl